Döviz kurunda tsunami etkisi hissettiren dalgalanlamalar yüzünden reklam ve pazarlama stratejilerinizi durdurmak ya da kısıtlamak zorunda değilsiniz!

Her geçen gün çok daha efektif bir şekilde kullanılan sosyal medya markaların da birincil pazarlama startejilerini oluşturuyor. Milyonlarca insanın kullandığı Facebook, Instagram, Twitter, Linkedin gibi başlıca mecraların yanı sıra diğer mecralar da ürün ve hizmetlerin tanıtımına odaklı stratejilerle doğrudan hedef kitlelere erişilmesini sağlıyor. Peki, döviz kurunda bütçeleri zora düşüren, kısıtlamaya ve küçülmeye iten artışlara rağmen sosyal medya iletişiminizde neler yapmalısınız?

 

  • Sosyal Medya Reklamlarından Faydalanın

 

İnsanların birbirlerini ve ilgi alanlarını takip altına aldığı sosyal medya mecralarında reklam vermek marka, ürün ve hizmet tanıtımlarınız için en az maliyetli ve en efektif yollardan biri. Üstelik kendi hedef kitlenizi de belirleyebilirsiniz. Bu yüzden sosyal medya reklamları en düşük bütçelerde bile 5 ile 10 bin arasında kişiye ulaşmanızı sağlayabilir.

 

  • Düşük Bütçelerle Yüksek Erişim Sağlayın

 

Sosyal medya reklamları verirken hedef kitlenizi en iyi şekilde belirlemek için detaylı kırılımlar yapabilirsiniz. Yaş, cinsiyet, yaşanılan bölge, meslek ve daha pek çok kırılıma sahip olan ayarları marka, ürün ve hizmetlerinizle yakından alakalı olan hedef kitlenin demografik özelliklerine göre ayarlayabilirsiniz.

 

  • Stratejilerinizin Performansını Değerlendirin

 

Farklı reklam kampanyaları ve sosyal medya reklam modelleri ile birlikte tanıtım ve pazarlama stratejilerinizi zenginleştirebilirsiniz. Gündemi anında yakalayabileceğiniz, farklı hedef kitleler belirleyebileceğini birçok reklamı aynı anda aktif edebilirsiniz. Bunların birbirleriyle karşılaştırmasını yaparak hem harcadığınız bütçeyi hem de performansı değerlendirebilirsiniz.

 

  • Bütçenizi En Efektif Şekilde Kullanın

 

İyi bir analiz ve doğru bir strateji ile birlikte bütçenizi de en uygun maliyetler üzerinden değerlendirmeniz gerekecektir. Pazarlama stratejilerinize uygun reklamlar çıkarken, mecraların gereksinimi olan doğru teknikleri kullanmak da maliyetin düşmesinde önemli bir faktördür. Bu yüzden sosyal medya reklam ücretlerinin minimumda tutarak maksimum performansı alabilmeye odaklanmalısınız.

 

  • “Uzun Lafın Kısası” Olsun

 

Her şeyin çok hızlı bir şekilde tüketildiği sosyal medya mecraları için vereceğiniz reklamlar, geliştireceğiniz strateji sizi en iyi, en doğru ve aynı zamanda en kısa şekilde ifade etmeli. Fotoğraf ya da görsellerle birlikte güçlendireceğiniz anlatımlar sayesinde insanların aklında kısa ve öz ifadelerle de kalabilirsiniz.

 

Tüm bunlarla ilgili profesyonel bir hizmet veren Pazarlama Atölyesi ile tanışın. Sizin için sosyal medyada en iyi stratejileri belirleyerek artan döviz kuruna rağmen devamlı aktif kalmanızı sağlayacak düşük bütçeli reklam ve tanıtımları belirleyebiliriz. Bizimle hemen iletişime geçin!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir