Yaz aylarının da bitmesiyle birlikte Google’da “Psikolog” kelimesinin arama oranının Türkiye genelinde neredeyse %50 oranında arttığını biliyor muydunuz?

Artık teknoloji çağında yaşıyoruz. Hayatımızın bir parçası haline gelen sosyal medya ile birlikte internet kullanım alışkanlıkları da iyice yol almış durumda. İnsanlar aradıkları her şey için ilk olarak Google’a danışıyorlar. Ancak seçeneklerin çok fazla oluşu insanların aradıklarına ulaşmasını zorlaştırıyor. Bu noktada dijital varlığınızı görünür kılmak daha büyük bir önem kazanıyor. Neden mi?

 

  • Sizi Aradıkları Yerde Olmalısınız

İnsanların birçoğu internet üzerinden yaptıkları aramalar doğrultusunda fiziksel iletişim yollarına geçiyorlar. Hatta sağlıkla ilgili bir konuda danışacakları uzmanlariçin yaşadıkları semtler bazında aramalar yaparak en yakın uzmanı bulma eğilimindeler. Bu yüzden dijital dünyanın araçlarını doğru bir şekilde kullanmak danışan adaylarınızın sizi bulmasını kolaylaştırabilir.

 

  • Sizi Önce Sizden Dinlemelerini Sağlamalısınız

 Özellikle psikolojik rahatsızlıklarda danışan adaylarının güveni önemli bir nokta. Danışan adaylarının sizinle ilgili edinecekleri bilgileri sizden duymaları ise en sağlıklı yol olacaktır. Bu yüzden özellikle Facebook ve Instagram gibi mecralar kendinizi anlatabilmeniz ve danışan adaylarına erişebilmeniz için sınırsız yöntem sunuyor.

 

  • Hakkınızdaki Yorumları Paylaşmalısınız

Yapılan araştırmalara göre insanların %70’i internette okudukları yorumlara gerçek bir insandan duymuş kadar inanıyorlar. Bu sebeple hastalarınızın kulaktan kulağa sizden bahsetmesi kadar dijital platformlardaki yorumlara da önem vermelisiniz. Bu sayede çok daha geniş bir kitleye erişebilirsiniz.

 

  • Google Değil, Sizin Uzman Olduğunuzu Göstermelisiniz

Hipokondriyazis, kişinin hiçbir fiziksel sorunu olmamasına rağmen sürekli hastalık kaygısı taşıması ve sürekli doktora başvurmasıdır. Hastalık Hastalığı olarak da bilinen bu durum artık dijitale de taşındı; her belirtinin abartılarak internette aranması Siberkondria olarak biliniyor. İnsanların eksik, yanlış ya da hatalı bilgilerle kendilerine tanı koymaları yerine onlara ulaşarak doğruyu bulmalarını sağlayabilirsiniz.

 

  • Sorulara Cevap Vermelisiniz

2018 yılı verilerine göre Türkiye’de 51 milyon aktif sosyal medya kullanıcısı bulunuyor. İnsanların kendileri, eşleri, çocukları için sordukları birçok soruyu Google yerine siz cevaplayabilirsiniz. Doğru bir iletişim stratejisi kurarak danışan adaylarınızla ve hatta mevcut danışanlarınızla aranızda online bir kanal oluşturabilirsiniz.

 

  • Tanıtım Yaparak Daha Fazla Kişiye Erişmelisiniz

Dijital platformlarda yapılan tanıtım harcamaları hem çok düşük maliyette oluyor hem de çok daha fazla kişiye erişim imkanı sağlıyor. Ancak bunun için doğru bir strateji kurmak gerekiyor. Hedef kitleyi yalnızca iyi tanımak değil, dijitaldeki kullanıcı davranışlarını ölçebilmek de şart oluyor.

Tüm bu sebepler sizi dijital dünyanın kapılarını aralamaya teşvik ettiyse Pazarlama Atölyesi’nin düzenlediği Psikologlar İçin Sosyal Medya ve Dijital Pazarlama Eğitimi’ne katılın! Detaylar https://www.pazarlamaatolyesi.com/egitimler/psikologlar-icin-sosyal-medya-ve-dijital-pazarlama-egitimi/

Dijital dünyayı yakından tanıyıp imkanlarınızı genişletirken kendi stratejilerinizi oluşturmak, sosyal medyayı doğru kullanmak, reklam vermek ve daha pek çok şey hakkındaki bilgimizi sizinle de paylaşabiliriz.

 

Bizimle hemen iletişime geçebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir