Sosyal medya mecraları günlük aktivitelerin, fikirlerin ve yaşantıların paylaşıldığı sadece “sosyal” platformlar olmaktan çıkalı çok oldu. Sosyal medya artık bütün dijital dünyanın billboardları gibi görev görüyor. Bu sebeple, markaların mevcut müşteri potansiyelini koruması, ürün ya da hizmetlerini tanıtması ve hedef kitleden daha fazla ve doğru kişiye erişmesi için sosyal medyayı efektif bir şekilde kullanması gerekiyor.

Dijital İletişim Stratejisti ve Eğitmen, aynı zamanda Pazarlama Atölyesi’nin kurucusu Fatmagül Güzel ile hepsiburada.com‘un Kreatif Editörü Yağız Gönüler’in eğitmenliğinde İthaki Yayınları ile “Sosyal Medyada Etkili ve Yaratıcı İçerik Üretme Atölyesi” de tam olarak bu amaçlar doğrultusunda gerçekleşti.

Atölyenin ilk gününde Fatmagül Güzel, markalar için sosyal medya stratejilerinin nasıl olması gerektiğini, bu alanda belirlenecek stratejinin nasıl hazırlandığını, marka iletişiminde sosyal medyada nelere dikkat edilmesi gerektiğini anlattı. Katılımcılarla birlikte sosyal medyanın, artık klasik pazarlama tekniklerinin yeterli olmadığı günümüz markaları açısından önemi detaylı bir şekilde analiz edildi.

İkinci günde ise hepsiburada.com’un Kreatif Direktörü Yağız Gönüler ise sosyal medyada içerik üretilirken dikkat edilecek noktalar üzerinde durdu. Özgün ve yaratıcı içeriklerin ne kadar etkili olduğundan, daha fazla insana ulaşacak içeriklerin nasıl hazırlanabileceğini anlattı. Hedef kitleye uygun bir dil belirlemek, ürün ve hizmetlerin doğru bir şekilde tanıtılması, basit ama dikkat çekici içerikler hazırlamak ve daha birçok konu üzerinde katılımcılarla birlikte hem verimli hem de keyifli vakit geçirildi.

Pazarlama Atölyesi’nin içerik üretmek ile ilgili atölyeleri tüm hızıyla devam edecek, ilgi duyuyorsanız bizi takip etmeyi ve mail listemize katılmayı unutmayın!

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir