Geçtiğimiz Mayıs ayında Instagram DM yani doğrudan mesajlaşma bölümünü ayrı bir Direct uygulaması ile ayıracağının sinyalini vermişti. Instagram, kendi uygulaması içindeki konuşma yatırımını da her geçen gün arttırmaya devam ediyor. İşte bu konuşma alanındaki çeşitlilik yani bir nevi alt ürün olarak bugün yepyeni bir özelliği bizlerle buluşturdu. Instagram story yani hikaye bölümüne gelen yeni grup chat özelliği ile konuşmaların çok daha artacağı kesin!

Instagram Story Chat Özelliği Nasıl Kullanılır?

Standart hikaye paylaşımlarınızı yaparken sticker bölümünde Chat etiketini eklemeniz ilk adım. Paylaşacağınız story e bu durumda Join Chat diye bir buton gelmiş oluyor. Bu butona tıklayan takipçileriniz size chat e katılmak için bir bildirim gönderiyor. Bu istekleri hikayelerinizi gören kişilere baktığınız gibi hikayeyi yukarı kaydırarak ulaşabilir, sohbete katılmasını istediğiniz takipçilerin isteklerini onaylayarak sohbeti başlatabilirsiniz.

Instagram hikaye (Story) chat özelliği markalar için kreatif içerik sağlar mı?

Markalar için bu özelliği hem kreatif içerik hem de kampanya ve satış kurguları geliştirmeye yarayabilir. Kapalı bir gruba, kitleye özel offerlar, o kitleyi etkileşime sokmak için çeşitli oyunlaştırma aşamaları ya da belli grup ve kitleler arasında özel bir iletişim kurulması sağlanabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir