Korona Virüs salgını sonrası hayatımızı neredeyse tamamen dijitale yönlendirmiş bir durumda olduğumuz için, e-ticarete duyulan ilgi de hızla artmış durumda. Fiziksel mağazalara kıyasla, online alışveriş hem daha hızlı hem de daha kolay olduğu için bu süreçte de daha tercih edilmeye başlandı. Ancak henüz e-ticarette yoksanız ya da bi süredir var ama büyk yatırımlar yapmadıysanız, bu hızlı büyüyen pastadan pay almanın tam zamanı olabilir.

 

E-ticaret Danışmanlığı Nedir?

Doğru stratejiyi geliştirme, ürün girişlerinde SEO uyumlu anahtar kelimeleri seçme ve girişini yapma, web sitesi tasarlama kısacası teknik ve pazarlama konularında verilen hizmettir.

 

E-ticaret Danışmanlık Hizmetleri

  •  Pazar Analizi

 E-ticaretin birçok dinamiği bulunuyor; teknik, lojistik, depo-mağaza-online entegrasyonu, satış stratejileri… İyi bir giriş yapmanız için de detaylı bir pazar araştırması yapılması ve hedef kitlenizin belirlenmesinde fayda var.

  • E-ticaret Mağaza Tasarımı ve Web Sitesi Hazırlama

Hazırlanacak olan sitenin teması ve tasarımı müşterinin isteğiyle şekillenir. Görsellerin kaliteli, net ve firmaya ait olması daha verimli satış yapılmasını sağlar. Çünkü müşteriler görsellere göre satın alıp almayacağına karar verir.

Web sitesinin yazılımı iyi ve profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Çünkü sitenin hızı ve SEO ya uyumlu olması önemlidir. Sitenin kullanımı ne kadar rahat ve hızlı olursa, müşterilerin aldığı hizmet de o kadar kaliteli olur. Kullanılan web yazılımı ve Google’a gelen güncellemeler sitenizin performansını etkiler. Yazılımcıyla birlikte teknik güncelleme yapılması önemlidir.

  • Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Web sitenizi kullanıcıların görmesi, ulaşması için doğru anahtar kelime kullanımı ve arama motorlarına uygun hale getirilmesi gereklidir. Doğru anahtar kelimeler ile arama motorlarında ilk sayfada ve üst sıralarda yer alabilir, insanları web sitenize kolayca çekebilirsiniz. Doğru ve iyi bir SEO satışlarınızın temel yapıtaşıdır.

  • Pazarlama Stratejisi

Stratejiler, kullanıcıları potansiyel müşteriye dönüştürme kısmında çok önemlidir. Bu noktada firmanın hedef kitlesi ve isteklerini iyi anlamak gerekir. Daha sonra deneyim ve tecrübemizle hedeflerinize uygun stratejileri oluştururuz. Pazarlama stratejileri ile daha çok satış yapıp, markanızın adını daha çok duyurabilirsiniz.

E-ticaret Danışmanlık Ücretleri Ne kadar?

 Bu konuda kesin bir fiyat vermek doğru değildir çünkü firmanızın ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda şekillenir. E-ticaret konusunda sıfır olan bir firma ile var olan bir e-ticaret sitesinin maliyetleri farklı olacaktır. Hizmetlerimiz konusunda daha detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

 

E-ticaret çalışmalarınızda profesyonel bir destek istiyorsanız, bizimle iletişime geçin!

2024 Dijital Pazarlama Trendleri

Dijital pazarlama, teknolojik ilerlemeler ve tüketici davranışlarındaki değişimlerle sürekli evrim geçiren dinamik bir alan. 14 [...]

Psikologlar için Dijital İmaj: Online Varlığınızı Güçlendirmenin Yolları

Psikologlar için dijital imaj, günümüzde giderek daha önemli hale gelen bir kavramdır. Online varlığınızı güçlendirmek, [...]

Psikologlar İçin Dijital Pazarlamanın Gücü ve Dijital Hizmet Stratejileri

Psikologlar için dijital çağın hızlı ilerleyişi, önemli değişimlere yol açtı. Geleneksel ofis ziyaretlerinin yanı sıra, [...]